sreda 15.01.2025.
: :

Korisnička zona

Moji podaci

 

Direktne poruke

Niste prijavljeni.

Ukupno bonus poena

 

Bonus poeni:


Dozvoljen kredit:

Kredit

 

Aktivne kampanje

Moje kampanje

Nemate banere za prikaz

Statistika upita

Campaign Manager

upravljajte vašim kampanjama
Postavite novu kampanju Pauzirajte aktivnu kampanju

Realizacija kampanje

Čitanja, ukupno:


Email kampanja:

Informacije o portalu

Newsletter

Prijavite se na naš newsletter

Radno vreme


08:30 - 18:00 h
work

Kontakt

Protostar doo

Mirijevski venac 45

11000 Beograd

Telefon +381 11 342 75 10

Mobilni +381 64 572 96 39

email Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Podeli na mreži
Pin It

Vlada formirala komisiju koja razmatra preuzimanje distribucija u komšiluku. Preuzimanje bi ubrzalo izgradnju hidroelektrana na Drini, saznaju Novosti.

Elektroprivreda Srbije planira širenje u region. Vlada Srbije nedavno je formirala komisiju čiji je zadatak da ispita isplativost preuzimanja delova distribucija u susednim zemljama, saznaju "Novosti". Na čelu ovog tela je ministar privrede Goran Knežević.

Ova vest nije iznenadila stručnjake. Branko Kovačević, predsednik Nadzornog odbora EPS, kaže da je to stara ideja. - O preuzimanju distribucija u regionu već se govori određeno vreme - kaže Kovačević. - Planira se da se kupe distribucije u Republici Srpskoj i Crnoj Gori. Ono što nas najviše interesuje je mogućnost razvoja hidroenergije i struje koju bismo dobijali na taj način. Republika Srpska nam je posebno interesantna baš iz tog razloga, jer sa njima delimo Drinu, a imamo i mogućnost širenja na celu Bosnu i Hercegovinu. EPS bi se ova investicija i finansijski isplatila, jer bi imao mogućnost da prodaje struju u regionu. Kupovinom dela "Elektroprivrede Republike Srpske", mogli bi da se ubrzaju mnogi zajednički projekti.

Među najvećim energetskim planovima Srbije i Bosne i Hercegovine je izgradnja tri hidroelektrane na srednjoj Drini. Investicije su vredne 870 miliona evra, a pogon bi trebalo da ima snagu 320 megavata.

Ipak, ceo projekat je na čekanju zbog imovinskih problema u BiH i različitog stava Federacije i Republike Srpske ko treba da rukovodi poslom.

Kovačević dodaje da će se kupovina najverovatnije izvesti po modelu koji je već viđen u slučaju preuzimanja "Telekoma" Republike Srpske. Srpski "Telekom" je pre deset godina, na međunarodnom tenderu, za 646 miliona evra pazario 65 odsto tada najuspešnijeg preduzeća u Srpskoj. I "Telekom" je, baš kao što bi mogao i EPS, preuzimanja nastavio u Crnoj Gori. Samo nekoliko meseci kasnije preuzeli su 51 odsto tamošnjeg "Telekoma".

Tri godine kasnije, preko povezanog preduzeća, "Mtela" iz Banjaluke otkupili su i preostalih 49 odsto.

EMS VEĆ PREŠAO GRANICU

Vlada Srbije je započela širenje u elektrosisteme regiona još pre više od godinu dana. Tada je "Elektromreža Srbije" kupila deset odsto akcija Crnogorskog elektroprenosnog sistema za 13,8 miliona evra. Kupovinom tog udela EMS je dobio mesto u Odboru direktora Crnogorskog elektroprenosnog sistema i od tada ima pravo na dividendu. EMS na ovaj način može da naplaćuje, shodno svom udelu u vlasništvu, prenos struje, kao što rade svi trgovci električnom energijom.

o kompaniji
Autor: urednik

Telefon prikaži broj

Email prikaži email

Kontaktirajte pružaoca usluge

Accordion with symbols

Molimo da koristite prikazane kontakte samo u svrhe za koje su objavljeni.
Nemojte nas kontaktirati sa netraženim ponudama.

 

Najbolji u oblasti


Kvalitet
od iste kompanije

Tvoje mišljenje nam znači
rejting proizvoda 0 / 5.00
0 x
👆🏻
Podeli na mreži
Pin It

Komentari su zatvoreni na ovoj poziciji

IMATE JEDINSTVEN PROIZVOD?
POŠALJITE NAM PORUKU

1000 znakova